Vitajte na stránkach firmy RebPlast

0905/528703 8:00 AM - 16:00 PM (Pon - Sob)

Ideal 4000
Ide o univerzálny systém, ktorý sa osvedčil v modernej architektúre rodinných domov, bytoviek aj pri rekonštrukciách.Špecifikácie:

profil triedy B,
5-komorová konštrukcia,
stavebná hĺbka 70 mm,
v štandarde otvorená oceľ s hrúbkou 1,5 mm,
blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
kovanie štandardne vybavené dvomi bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
biele, hnedé a antracite jadro,
možnosť výroby okien s rámom na rekonštrukciu,
systém vybavený 2 tesneniami,
zasklenie sklami do hrúbky 42 mm,
štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
možnosť použitia hliníkových krytov Aluskin,
možnosť použitia skrytého kovania,
možnosť montáže centrálnej kľučky,
odporúčané použitie v bytovkách.


Estetickosť:

Ponúkame kompletnú škálu riešení, vďaka ktorým okná okrem funkčných vlastností získavajú aj estetické vlastnosti.

Základnou možnosťou dodať oknám individuálny štýl je výber farby a štruktúry fólie. Ponúkame kompletnú paletu hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Okná z PVC môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Úplnou novinkou je fólia Full colour. Fóliou pokrývame nielen rám, ale aj drážky, hrany krídel a ďalšie prvky, ktoré nie sú viditeľné, keď je okno zatvorené, ale vidno ich po jeho otvorení. Zákazníci si môžu tiež vybrať tvar povrchu okenného krídla. Ponúkame ho v dvoch variantoch – Round-line (zaoblený) a Soft-line (rovný).

Ak si chcete vychutnať najvyššiu úroveň estetickosti okien, stojí za povšimnutie aj ďalšia položka z našej ponuky. Hliníkové kryty Aluskin sú kombináciou tepelnoizolačných parametrov, ktoré zaručujú okná z PVC, a estetických hodnôt, ktoré predstavujú okná z hliníka. Budova tak získa úplne iný vzhľad. Hliníkové kryty okien z PVC sú k dispozícii v plnom rozsahu palety farieb RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov.

Nezvyčajnú estetickosť dodá oknám kovanie Multi-Power, t.j. tzv. skryté kovanie. Všetky jeho prvky sú skryté v zlome a pri zatvorenom krídle kovanie vôbec nevidno. Toto riešenie ovplyvňuje nielen estetickosť výrobku, ale umožňuje aj odstránenie tepelných mostov.

Funkčnosť:

Požiadavky na okenné produkty rastú každým dňom. Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť funkčnosť a bezpečnosť okien.

Štandardne sa okná vyrábajú na základe systému Ideal 4000, vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu na jednom krídle a čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku. Dôležitým prvkom kovania je stredový prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Štandardne dopĺňa všetky kovania na krídlovo-výklopné okná blokovanie nesprávnej polohy kľučky. Ďalším funkčným prvkom je nôžka mikrovetrania, ktorá umožňuje štrbinové vetranie.

Triedu odolnosti proti vlámaniu okien určite zvýši väčší počet závesov odolných proti vlámaniu, špeciálna kľučka s kľúčom a štítok odolný proti odvŕtaniu, čo je podložka, ktorá sa montuje na kazetu vložky. Okná môžu byť tiež vybavené kovaním spĺňajúcim požiadavky tried WK1 a WK2.

Okná vyrobené na základe systému Ideal 4000 odporúčame vybaviť kovaním s tzv. stupňovitým vyklápaním. Táto funkcia umožňuje vyklopiť krídlo v niekoľkých polohách – od minimálneho odklopenia až po vyklopenie. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke, ktorá umožňuje po otvorení okna aretovať jeho krídlo v ľubovoľnej polohe. Obe položky z našej ponuky zjednodušujú vetranie, čím zaručujú, že sa izby budú vetrať v dostatočnej miere. Napriek tomu je okno vždy potrebné vybaviť difúzorom. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Rekonštrukcia:

Montáž nových okien z PVC bez nutnosti demontáže starých okenných rámov? Je to možné! Pomocou systému Ideal 4000 zhotovujeme mimoriadne funkčné rekonštrukčné okná. Okná majú špeciálne skonštruovaný rám s tzv. maskovacou plutvou, ktorá vytvára estetický obal na vnútornej strane namontovaného okna. Z vonkajšej strany je možné použiť špeciálne obkladacie profily. Montáž rekonštrukčných okien si nevyžaduje demontáž starých okenných rámov. Preto nehrozí riziko poškodenia fasády budovy a čas potrebný na montáž okien sa skracuje na minimum.

Špecifikácie:

5-komorový systém,
stavebná hĺbka 70 mm,
rekonštrukčná plutva s dĺžkou 40 mm alebo 65 mm s možnosťou odrezania na ľubovoľné rozmery,
biele a hnedé jadro,
systém vybavený 2 tesneniami,
zasklenie sklami do hrúbky 41 mm.

Špeciálne doplnky:

Voľba doplnkov zvyčajne znamená výber dodatočných funkcií, ktoré okno získa. Jednou z najdôležitejších vecí, o ktoré sa treba postarať, je funkcia vetrania. Odporúča sa inštalácia difúzorov, ktoré zabezpečia stály prísun čerstvého vzduchu dovnútra a zabraňujú zvýšeniu vlhkosti v miestnosti.

Aby ste zaistili bezpečnosť detí v miestnostiach, siahnite po kľučke Hoppe Secustik s kľúčom alebo po kovaní s anglickým vyklápaním. Aký je medzi nimi rozdiel? Kľučka s kľúčom úplne zablokuje možnosť otvárania okna. Mechanizmus s anglickým vyklápaním zablokuje možnosť otvorenia okna, ponecháva však možnosť jeho vyklopenia.

Pohodlný pobyt v izbách zabezpečí montáž sieťok proti hmyzu. Je to najefektívnejšia ochrana proti hmyzu. Naša ponuka sieťok proti hmyzu je extrémne široká. V závislosti od vašich potrieb ponúkame fixné, posuvné alebo rolovacie sieťky.

Veľmi zaujímavou ponukou sú aj sieťky proti smogu. Sieťky proti smogu chránia nielen pred smogom, ale aj hubami, morskou soľou, semenami rastlín, peľom, roztočmi, hmyzom, a dokonca pred sprejmi, dymom alebo prachom. V zime sú ideálnou ochranou proti smogu, na jar sú záchranou pre alergikov a v lete plnia úlohu sieťky proti hmyzu. Sieťky proti smogu predstavujú testované a overené riešenie, ktoré si zachováva svoje filtračné vlastnosti 3 roky.

Investorom, ktorí chcú, aby ich okná nadobudli trochu viac elegantný vzhľad, odporúčame doplniť okná ozdobnými stĺpikmi. Stĺpiky plnia hlavne dekoratívnu funkciu. Môžeme použiť vnútrosklené stĺpiky a nalepované stĺpiky. V závislosti od typu sa vybrané stĺpiky umiestňujú medzi sklenené tabule alebo nalepujú na povrch skla.

DOPYTOVAŤ CENU


Ideal 8000
Okná najnovšej generácie. Ich výberom získate teplo, ticho a estetickosť. Okná vyrobené na základe systému Ideal 8000 poskytujú tepelnú izoláciu a akustickú izoláciu na najvyššej úrovni. Odporúčajú sa pre pasívne stavby.Špecifikácie:

- profil triedy B,
- 6-komorová konštrukcia,
- stavebná hĺbka 85 mm,
- blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
- biele a hnedé jadro,
- možnosť vyrobiť modernou technológiou V-Perfect,
- systém vybavený 3 tesneniami,
- kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
- zasklenie sklami do hrúbky 52 mm,
- štandardná zasklievacia súprava je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
- k dispozícii vo verzii s plochým krídlom alebo oblým krídlom,
- možnosť použitia hliníkových krytov Aluskin,
- možnosť použitia skrytého kovania,
- odporúčané pre energeticky úsporné stavby.


Bezpečnosť:

O bezpečnosť našich okien sa stará predovšetkým to, čo nie je viditeľné voľným okom, t. j. jeho kovanie.

Okná vyrobené na základe systému 8000 sú vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Výber kovania závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. V štandarde je okno vybavené šesť závesmi odolnými proti vlámaniu na jednom krídle a čapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Dôležitým prvkom kovania je vnútorný stredový prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Ako jeden z mála výrobcov dopĺňame štandardne všetky kovania krídlovo-výklopných okien blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Je integrovaná so zdvíhačom krídla.

Kovanie Maco Multi-Matic vytvára veľké možnosti. Bez problémov sa dá doplniť ďalšími závesmi odolnými proti vlámaniu a inými prvkami. Ak chcete získať okno s najvyššími bezpečnostnými parametrami, odporúčame ho vybaviť sklom odolným proti vlámaniu alebo tvrdeným sklom a kľučkami Hoppe Secustik s kľúčom. Ponúkame tiež kovanie spĺňajúce požiadavky tried WK1 a WK2.

Ďalšou ochranou proti vlámaniu môžu byť kontaktné snímače a poplachová slučka v skle. Kontaktné snímače nie sú nič iné ako magnetické snímače otvorenia okien. Alarm sa spustí, keď kovanie zmení polohu. Druhé riešenie – poplachová slučka – sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Energetická hospodárnosť:

Z roka na rok rastie počet zákazníkov, ktorí si vyberajú domové okná a rozhodujú sa hlavne podľa ukazovateľov tepelnej izolácie výrobku. Spotrebitelia sa čoraz viac rozhodujú pre výber výrobkov šetriacich energiou, čím môžu znížiť svoje náklady na energiu.

Ideal 8000 je najteplejší systém z rodiny profilov Aluplast. Vytvára veľké možnosti. Jeho stavebná hĺbka umožňuje osadenie zasklením s hrúbkou až 51 mm. Zákazníkom, ktorí oceňujú kvalitu výrobku, odporúčame dodatočné vybavenie okien hrubším štvorsklom a teplým dištančným rámikom. Takto pripravené okno získa bez najmenších problémov koeficient priestupu tepla, vyžadovaný pre okná používané v pasívnych stavbách.

Odporúčame tiež, aby ste si pozreli jednu z najnovších položiek v našej ponuke. Sklá sú úplnou novinkou a majú selektívny povlak, ktorý znižuje nielen náklady na vykurovanie, ale aj na klimatizáciu miestností v teplom počasí. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať v miestnosti príjemnú vnútornú teplotu. V zime bude sklo efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra. Sklo sa odporúča predovšetkým na použitie vo väčších výškach s veľkým presklením na južnej, juhozápadnej a juhovýchodnej strane.

Estetickosť:

Okná sú čoraz viac aj dekoratívnym prvkom. Existuje mnoho spôsobov, ako z nich urobiť pozoruhodnú ozdobu celej budovy aj interiéru. Pre svojich zákazníkov máme niekoľko návrhov.

Základnou voľbou je farba a štruktúra fólie. Disponujeme širokou škálou hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Súčasná technológia nám umožňuje aplikovať fóliu jednostranne, obojstranne a dvojfarebne z každej strany inak.

Zákazníkom, ktorí hľadajú inovatívne riešenia, odporúčame hliníkové kryty Aluskin. Vďaka nim získa povrch okien vyhotovenie typické pre hliníkové okná. Ide o najlepšiu kombináciu tepelnoizolačných parametrov, ktoré zaručujú okná z PVC, a estetických hodnôt, ktoré predstavujú okná z hliníka. Kryty Aluskin znamenajú tiež pestrofarebnú škálu farieb, ktoré sú pre výrobky z PVC úplne netypické. Kryty môžu byť v akejkoľvek farbe z palety RAL. Ponúkame tiež širokú škálu štrukturálnych lakov.

Aby sme ešte viac zvýšili estetickú hodnotu okien, môžeme ich vybaviť kovaním Multi-Power, čiže tzv. skrytým kovaním. Kovanie je skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Vďaka tejto úprave získava okno elegantný vzhľad a jeho konštrukcia sa stáva mimoriadne vyváženou. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla. Závesy používané v prípade skrytého kovania sú charakteristické vyššou nosnosťou a samotné okno získava vlastnosti odolnosti proti vlámaniu. Sú tiež teplejšie, pretože skryté kovanie zabraňuje vzniku tepelných mostov.

Technológia:

Výrobný proces je mimoriadne dôležitý a použitie vhodných technológií sa nepochybne prejavuje na zlepšení úžitkových parametrov okien a dverí. Preto neustále investujeme do strojového parku a zlepšujeme výrobnú technológiu našich okien. Ako prví na svete sme sa rozhodli zaviesť technológiu V-Perfect v sériovej výrobe.

Vďaka tomu sme schopní ponúknuť našim zákazníkom najvyššiu kvalitu a precízne vyrobené okná a dvere. Okná systému Ideal 8000 voliteľne vyrobíme aj pomocou technológie V-Perfect. V tomto prípade sa spoje robia bez vyplavenia zvaru, čím rohy okien získajú neobyčajne estetický vzhľad. Miesto spojenia profilov sa stáva prakticky neviditeľným. Technológiou V-Perfect spájame biele aj fóliované profily.

Zákazníkom hľadajúcim alternatívne riešenia odporúčame aj okná s pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik nie je ničím iným ako prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni.

Veľmi zaujímavou ponukou sú aj sieťky proti smogu. Sieťky proti smogu chránia nielen pred smogom, ale aj hubami, morskou soľou, semenami rastlín, peľom, roztočmi, hmyzom, a dokonca pred sprejmi, dymom alebo prachom. V zime sú ideálnou ochranou proti smogu, na jar sú záchranou pre alergikov a v lete plnia úlohu sieťky proti hmyzu. Sieťky proti smogu predstavujú testované a overené riešenie, ktoré si zachováva svoje filtračné vlastnosti 3 roky.

Špeciálne doplnky:

Disponujeme kompletným sortimentom doplnkov, ktorými môžu byť vybavené okná vyrobené systémom Ideal 8000. Medzi najobľúbenejšie výrobky patria kľučky Hoppe Secustik. Kľučky sú vybavené mechanizmom blokujúcim otočenie kľučky. Vďaka nim okná získajú vynikajúcu ochranu proti vlámaniu. Ešte vyššiu ochranu zabezpečí kľučka Hoppe Secustik s kľúčom. Druhá voľba je medzi rodičmi čoraz populárnejšia, pretože zámka je účinnou ochranou okna pred otvorením deťmi. Kľučka s kľúčom úplne zablokuje možnosť otvárania okna. Ak chcete ochrániť okno pred otvorením, ale chcete ponechať možnosť jeho vyklápania, zvoľte si kovanie s tzv. anglickým vyklápaním. Mechanizmus tohto kovania zablokuje možnosť otvorenia okna, ponecháva však možnosť jeho vyklopenia. Dieťa môže vyklopiť okno, ale neotvorí ho.

Keď už je reč o kľučkách, nesmieme zabudnúť na možnosť montáže brzdy v kľučke. Brzda umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Okná spĺňajú mnohé dôležité funkcie. Okrem bezpečnosti je to nepochybne aj vetranie. Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Pri kúpe okien sa však určite oplatí vybaviť ich difúzormi. Vďaka nim získame stály prísun čerstvého vzduchu. Najvhodnejším riešením sú hygroskopické difúzory. Sú prakticky bezobslužné. Snímačom riadenia je polyamidová páska, ktorá analyzuje zmeny relatívnej vlhkosti v miestnosti a mení otvorenie difúzora.

S cieľom zvýšiť tepelnoizolačné parametre okna ho odporúčame vybaviť teplými dištančnými rámikmi. Vyrobené z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár na skle, ktoré môžu počas zimy zmrznúť, čo spôsobuje tvorbu ľadu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi rámom a sklom.


DOPYTOVAŤ CENU

Farebná paleta okien Aluplast:
Referencie plastové okná


Príliš veľa informácií ?Tel:
0905 528 703