Vitajte na stránkach firmy RebPlast

0905/528703 8:00 AM - 16:00 PM (Pon - Sob)

POHONY

Výber vhodného pohonu je na seriózne zváženie. Typ pohonu závisí od rozmerov brány a od účelu použitia. Rozlišujeme stropné pohony na garážová brány, bočné pohony na priemyselné brány, posuvné a krídlové pohony na vonkajšie posuvné a krídlové brány.


POHONY NA GARÁŽOVÉ BRÁNY

Automatický pohon DNT bol konštruovaný pre automatizáciu sekčných garážových brán. Funkcie pohonu sú riadené prostredníctvom elektronickej riadiacej jednotky, ktorý prijíma signál pomocou diaľkového ovládania. Každý pohon je vybavený bezpečnostným elektronickým zariadeným pre zistenie prekážky, ktorý zabezpečí kontrolu pri otváraní ako aj zatváraní a vrátenie brány v prípade narazenia na prekážku.
POHONY NA PRIEMYSELNÉ BRÁNY

Bočné pohony boli navrhnuté tak, aby spĺňali všetky požiadavky priemyselného sektoru. Pohony uložené v hliníkovom boxe s prevodovkou ponorenou v oleji zaručujú dlhodobú životnosť. V prípade výpadku prúdu existuje možnosť otvárania brán pomocou uvoľňovacieho zariadenia, ktorý je súčasťou každého pohonu alebo pomocou navíjacej reťaze. Sú vysoko kompaktné – šírka 92 mm umožňuje inštlaláciu aj tam, kde je nedostatok miesta. Súčasťou každého pohonu je trojtlačítko s funkciou ovládanie brány hore-dole-stop alebo na kľúč.
POHONY NA POSUVNÉ BRÁNY

Pohon V2 so série TORQ je určený na brány s váhou do 500 kg. Odporúča sa pre rodinné domy. Motor má zabudovanú digitálnu riadiacu jednotku a magnetický nárazník. Ozubený hnací hriadeľ a ozubené kolieska zabezpečujú maximálnu životnosť a redukciu hluku. Núdzová otváracia technika počas výpadku elektriny, zabezpečí ručnú prevádzku brán. Motor nie je citlivý na vonkajšie zmeny teploty.
POHONY NA KRÍDLOVÉ BRÁNY

Pohon Calypso (230V) je najekonomickejšou voľbou pre rezidenčné brány so šírkou krídla do 2,5m. Odporúča sa predovšetkým montovať na kovové stĺpy. V prípade výpadku prúdu ľahkú manuálnu manipuláciu zabezpečuje praktické núdzové otváranie. Motor nie je citlivý na vonkajšie zmeny teploty.
Hydraulické podzemné pohony

Hydraulické podzemné pohony sú vhodné na brány väčších rozmerov (do 800kg). Séria pohonov S700H je vysoko variabilná, okrem samoblokovacej a reverzibilnej verzie existuje pohon s funkciou spomalenia a zrýchlenia. Takzvané By-pass ventily umožňujú maximálnu protinárazovú ochranu. Sila hydraulického zámku dáva systému výnimočnú odolnosť proti prelomu.
Ponúkame pohony na posuvné a krídlové brány značky CAME a FAAC. Využitie týchto pohonov sa určuje podľa typu brány, váhy a dĺžky krídla brány. Ovládané sú diaľkovým ovládaním alebo pomocou kľúčového spínača. Štandardne sada pohonu obsahuje jeden diaľkový ovládač, bezpečnostnú fotozávoru proti privretiu bránou a kľúčový spínač.


Motory pre krídlové brány

Krídlové brány a bránky s úplným komfortom obsluhy dajú do pohybu motory ATI, FERNI a FROG riadené elektronikou s možnosťou naprogramovania podľa ľubovoľných požiadaviek. Váha, dĺžka a uhol otvárania krídla brány limituje príslušný motor, ktorý zodpovedá výkonom, dĺžkou ramena, možnosťou nastavenia požadovaného uhla otvárania a umiestnenia nad alebo pod úroveň terénu. Široký výber riadiacich elektroník u niektorých motorov zabudovaných priamo do motorovej jednotky poskytuje užívateľovi možnosť voľby funkcií s ohľadom na maximálnu bezpečnosť prevádzky. Ovládanie motorov kľúčovým a tlačidlovým ovládačom, diaľkovým rádiovým ovládačom, kódovou klávesnicou, indukčnou slučkou alebo magnetickými bezkontaktnými kartami je voliteľné podľa požiadaviek zákazníka. Optimálne riešenie pre rodinné domy sú sady motorov FLEX, FAST a KRONO so štandardným vybavením, diaľkovým ovládačom a bezpečnostnými doplnkami.
Motory pre posuvné brány

Motory pre posuvné brány sú bez údržbové elektromechanické systémy. Slúžia na odsúvanie bránových krídiel prostredníctvom ozubeného hrebeňa. Široký sortiment motorových jednotiek rady BZ, BX, BK a BY umožňuje optimálny výber typu podľa váhy krídla a intenzity prevádzky. Takisto výber riadiacich elektroník zabudovateľných priamo do motorovej jednotky poskytuje užívateľovi možnosť voľby požadovaných funkcií s ohľadom na maximálny komfort obsluhy. Ovládanie motorov kľúčovým ovládačom, tlačidlom, diaľkovým rádiovým ovládačom, kódovou klávesnicou, indukčnou slučkou alebo magnetickými bezkontaktnými kartami je voliteľné podľa podmienok zákazníka.


Pre menšie rodinné brány do 300 kg sa dodávajú cenovo veľmi výhodné kompletné sady motorov so štandardným vybavením, diaľkovým ovládačom a bezpečnostnými doplnkami. Stačí iba doplniť potrebnú dĺžku ozubeného hrebeňa.
Motory pre sekciové a výklopné brány

Vlečné stropné motory CAME a FAAC s výkonom 500 a 850 N so zabudovanou elektronikou riadenia je možné používať na ovládanie sekciových brán do šírky 5500 mm, výšky 3700 mm a štandardných výklopných brán. Zabudovaná prúdová ochrana signalizuje prekážku v priestore zatvárania a pri indikácii zabezpečí okamžitý reverzný návrat do hornej úvrate. Anténa zväčšuje dosah diaľkového rádiového ovládača na niekoľko desiatok metrov a spoľahlivo riadi pohyb brány z prichádzajúceho dopravného prostriedku. Reťazový alebo remeňový prevod motorovej jednotky bezhlučne otvára bránu a zároveň uzatvára a zamyká pomocou motorovej jednotky. Odblokovací mechanizmus umožňuje odomknúť motor pri výpadku napájania a použiť pružinové posilňovače brán. Obsluha a vybavenie pohonných systémov CAME a FAAC pre garážové brány sú vždy veľmi pohodlné. Najvyššia bezpečnosť a optimálna kvalita zaručujú perfektnú funkčnosť, so špičkovou technológiou, ktorá zodpovedá najnovším normám. Pohonné systémy od firmy REBPLAST sú Automaticky najlepšie!
Brány máme štandardne vo farbách drevodekore zlatý dub, svetlý dub, tmavý dub, zelený dub, mahagón, orech a samozrejme všetkých farbách medzinárodnej RAL škále. Na požiadanie dokážeme vyrobiť ešte daľších 40 drevodekorov.


Brány vo farbe drevodekoru Vám ponúkajú majstrovskú kombináciu vynikajúcich vlastností masívnej ocele a prirodzenej krásy dreva. Jedinečnosť desingu Vám zabezpečí dlhodobú spokojnosť.


Príliš veľa informácií ?Tel:
0905 528 703